Kiraz Mevsimi Mete (Dağhan Külegeç ) Kimdir

Kiraz mevsimi dizisinde mete karakteri ile izleyici karşısına geçecek olan Dağhan,  mete Uyar  ismi ve karakteri ile dizinin başrol oyuncusu olarak izleyici karşısına çıkacak. kiraz mevsimi oyuncuları “Dağhan Külegeç”in nasıl bir performans göstereceği merakla beklenen oyuncunun performansı bir kaç gün sonra dizinin başlamasının arkasından belli olacak.

27 yaşında yakışıklı ,başarılı bir inşaat mühendisidir. Çalışkan ve tuttuğunu koparan biridir. Ayaz’ın tersine ailesine düşkün, evliliğe sıcak bakan ve gelenekçi bir yapıya sahiptir. Orta halli ,ufak bir mahallede geçen çocukluk yıllarından sonra ,babasına yüklü bir miras kalmış ve birden zengin olmuşlardır. Annesi Hülya ev hanımı , babası Namık emekli bir devlet memurudur. Anne ve babası senenin büyük bölümünü yazlıklarında geçirirken, Mete kız kardeşi Burcu ile aynı evi paylaşmaktadır. Ayaz ile lisede başlayan dostlukları iş ortaklığı ile daha da sağlamlaşmış, dosttan öte kardeş olmuşlardır. Zamanla Öykü‘ye duyacağı aşk onu ilk defa Ayaz ile karşı karşıya getirecektir.

Kiraz Mevsimi Mete (Dağhan Külegeç ) Kimdir

Kiraz mevsimi mete dağhan külegeç

Kiraz mevsimi mete dağhan külegeç

Dağhan Külegeç, 18 Ekim 1978 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü tiyatro sanatçısı Altan Erbulak’ın torunu olan Külegeç, televizyoncu Ayşe Erbulak ve kaligraf Rıza Külegeç çiftinin çocuğuydu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesinden mezun oldu.

Ali Tarhan tarafından yönetilen McDonald’s reklamında rol alarak ilk oyunculuk deneyimini kazanan Külegeç, 2002 yılında ATV’de yayınlanan G.A.G. programında yardımcı yönetmen, 2003 yılında ise S’nek T.V.’de yayınlanan Over Game adlı bilgisayar oyunu programında sunucu olarak çalıştı.

Genç oyuncunun rol aldığı ilk tv dizisi, 2003-2004 yılları arasında kadrosunda bulunduğu Lise Defteri oldu. Serhat karakterini canlandırdığı Lise Defteri’nde 27 bölüm oynayan Külegeç, bu dizinin sona ermesinin ardından kadrosuna katıldığı Hırsız Polis dizisinde canlandırdığı Jilet karakteri ile 2005-2006 yılları arasında sevenlerinin karşısına geçti.

Dağhan Külegeç’i asıl popülerliğine kavuşturan yapım ise, 2007 yılında başlayan tv dizisi Kavak Yelleri oldu. Efe karakterini canlandırdığı dizide en sevilen karakter olmasına rağmen dizinin yönetmeni ile tartışmasıyla (Sete gelen yemekten set ekibi ve bazı oyuncular zehirlenince Dağhan Külegeç bu duruma itiraz ederek yönetmenin çekimi ertelemesini istemişti.Fakat yönetmen çekime devam etmesi üzerine plastik sandalyeyi “yere” fırlatarak arkadaşlarım bu durumdayken ben bu bölümü çekemem senariste söyleyin öldürsün beni demiştir. 2009 yılının sonunda diziye konulan bir araba kazası sahnesiyle kadrodan çıkartılan Külegeç, 2010-2011 yıllarında yayınlanacak dizinin 4. sezonu için yapımcılarla anlaşarak diziye geri dönme kararı aldı.Bu dizi 30 Ağustos 2011 tarihinde bitti.

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında başlayıp Gönüllüler takımında yarışmayı bitirmiştir.

Survivor yarışmasından hemen sonra 2013 yılının Eylül ayında Fatih dizisine başlayan Dağhan Külegeç bu dizide 4 bölüm oynadı 5. bölümde final yapma kararı alan yapımcı Fatih Aksoy dizinin kötü reytinglerden dolayı bittiğini açıklamıştır.

Dağhan Külegeç 2014 yaz sezonunda FOX Türkiye’de yayınlanacak olan Kiraz Mevsimi adlı aşk ve gençlik dizisinde başrol oyuncusu olacaktır.Dizide Mete karakterini canlandıracaktır.

Dağhan Külegeç Oynadığı diziler

Kiraz mevsimi mete dağhan külegeç

Kiraz mevsimi mete dağhan külegeç

Lise Defteri (2003-2004) Serhat / KANAL D
Hırsız Polis (2005-2006) Jilet / KANAL D
Kavak Yelleri (2007-2011) Efe Kaygısız / KANAL D
Fatih (2013) Turahan Bey / KANAL D
Kiraz Mevsimi (2014) METE / FOX Türkiye

Dağhan Külegeç Reklam filmleri

Kiraz mevsimi mete dağhan külegeç

Kiraz mevsimi mete dağhan külegeç

Ülker Halk Bisküvi
Ülker İkram
Turkcell Shubuo
McDonald’s
Vodafone 3G
Coca Cola

Kiraz mevsimi mete kimdir, kiraz mevsiminde oynayan mete kaç yaşında, kiraz mevsimi mete gerçek adı, metenin yaşı, kiraz mevsmi mete nerelidir,

Kiraz mevsimi dizisinde oynayan diğer oyuncular

 

Filed in: Kimdir Tags: , , , ,

You might like:

Kiraz mevsimi oyuncuları Kiraz mevsimi oyuncuları

Yorum yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2014 Güncel bilgilerin adresi – kaarga.com. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.